Chlebiccy - Optometria i Optyka

ZAKRES BADANIA OPTOMETRYCZNEGO

Strona Główna » Badanie wzroku» Badanie Optometryczne » Zakres badania optometrycznego

Profesjonalne badanie wzroku nie może ograniczać się tylko do badania komputerowego (badania z użyciem autorefraktometru). Dlatego podczas badania optometrycznego wykonujemy również szereg innych badań i testów w celu doboru optymalnej korekcji wzroku oraz sprawdzenia ogólnej sprawności układu wzrokowego.

Pełne badanie optometryczne obejmuje:

 • szczegółowy wywiad
 • sprawdzenie ostrości wzroku
 • wstępne badanie autorefraktometrem (potocznie nazywane komputerowym badaniem wzroku)
 • badanie wad refrakcji oka
 • badanie parametrów widzenia obuocznego

  - widzenie przestrzenne

  - forie (zezy ukryte)

  - tropie (zezy jawne)

  - stan akomodacji

  - ogólną sprawność procesu widzeniaBadanie optometryczne kończy się przepisaniem odpowiednich okularów korekcyjnych (do bliży, do dali, okularów progresywnych lub innych okularów specjalistycznych). W razie stwierdzenia zaburzeń układu wzrokowego prowadzimy indywidualną terapię wzrokową. W przypadku wykrycia patologii lub zmian chorobowych układu wzrokowego optometrysta kieruje pacjenta do okulisty lub innego specjalisty. W gabinecie indywidualnie dopasowujemy również miękkie i sztywne soczewki kontaktowe. W tym celu należy umówić się na aplikację soczewek kontaktowych.

Podstawowe badanie optometryczne trwa około 40 minut, jednak naszym pacjentom poświęcamy zawsze tyle czasu ile jest potrzebne do prawidłowej diagnozy. Ze względu na duże zainteresowanie tym specjalistycznym badaniem prosimy o wcześniejsze umówienie się na wizytę.

UMÓW SIĘ NA BADANIE

Kiedy udać się na optometryczne badanie wzroku?

Wszelkie prawa zastrzeżone Chlebiccy
Realizacja: yStudio